Firanka Tarasowa

Będąc właścicielami tarasu możemy cieszyć się z jego uroków w cieplejszych miesiącach. Jest to świetny sposób na odpoczynek i relaks po całym dniu ciężkiej pracy. Daje to możliwość wyciszenia się i oczyszczenia głowy z niepotrzebnych myśli. Jednak, aby wypoczynek był komfortowy warto zastanowić się nad odpowiednim wyposażeniem tego miejsca. Wygodne meble z poduchami czy hamak , gdzie możemy leniwie spędzić czas to nie wszystko. Równie ważne jest zadbanie o ochronę przed działaniem warunków atmosferycznych, takich jak promienie słoneczne czy wiatr. Co temu zaradzi? Oczywiście zasłony i firany przeznaczone właśnie na taras.

​Firany na taras -  funkcjonalność i estetyka

Zasłony na tarasie dają efekt naturalnego przedłużenia salonu, co pozwala na uzyskanie większego komfortu dla domowników, a także odwiedzających gości. Sprawiają, że zaaranżowana przestrzeń jest przytulna, a dodatkowo chroni osoby w niej przebywające przed zmieniającą się pogodą. Firany na taras zewnętrzny gwarantują również ochronę przed różnego rodzaju insektami, takimi jak muchy czy komary. To zdecydowanie sprawia, że spędzanie czasu na balkonie jest po prostu przyjemniejsze. Zasłony tarasowe pozwalają też na uzyskanie większej swobody i pomagają uniknąć niechcianych spojrzeń sąsiadów.

​Na jaki kolor postawić?

Biel to zdecydowanie dobry wybór. Jest to uniwersalna i ponadczasowa opcja, która świetnie sprawdzi się niezależnie od stylu Twojej aranżacji. Sprawi, że miejsce zyska wakacyjnej świeżości, a wszystkie drewniane detale zostaną pięknie podkreślone. Również otaczająca natura będzie doskonale kontrastować z białymi firanami czy zasłonami na tarasie.

Materiał ma znaczenie?

Oczywiście, że tak. Dobór materiału zależy tak naprawdę od Twoich oczekiwań i wymagań co do zadań jakie mają spełniać firany na taras zewnętrzny lub też zasłony. Jeśli zależy Ci tylko na delikatnej ochronie przed promieniami słonecznymi świetnie sprawdzi się cienka tkanina o luźnym splocie. To rozwiązanie da delikatny efekt osłony i nada lekkości. Sprawi, że poczujemy się jak na wakacjach, kiedy firana delikatnie będzie powiewać na wietrze. Kiedy natomiast chcesz całkowicie powstrzymać promienie słoneczne przed wnikaniem w przestrzeń oraz zapobiec nagrzewaniu się mebli tarasowych, dziecięcych zabawek i innych rzeczy, które się tam znajdują zdecyduj się na zasłony zaciemniające. Są wykonane z grubszego oraz cięższego materiału, co zapewnia ich stabilność, dzięki czemu spełniają swoją funkcję. Tworzą bardzo fajny, elegancki klimat, dzięki któremu możemy się odciąć na chwilę od rzeczywistości.

W ofercie naszego sklepu posiadamy również: