Zasłony Dwukolorowe

Zasłony odgrywają istotną rolę w aranżacji wnętrz. Są to elementy o dość dużej, czasem bardzo dużej powierzchni, dlatego ich wpływ na kolorystykę w danym pomieszczeniu jest naprawdę istotny. Zasłony dobiera się do koloru ścian, ale też do firan, dywanu, a nawet okien. Wybranie koloru nie jest łatwe, ponieważ każda barwa ma swoje właściwości optyczne. Czasem może nam zależeć na ociepleniu danego wnętrza, innym razem na jego optycznym zmniejszeniu lub powiększeniu. Ciekawym rozwiązaniem są w tej sytuacji zasłony dwukolorowe. To ostatni krzyk wnętrzarskiej mody!

Gotowe zasłony zaciemniające - Firany Ines

Można dzięki nim osiągnąć zdublowany efekt dopasowania kolorystyki. Da się to osiągnąć na przykład poprzez dopasowanie jednego koloru do ścian, a drugiego choćby do poduszek w salonie. Punktem odniesienia może też być kolor obić tapicerskich, narzut albo tapet. Gdyby zastosować te zasłony w kuchni, można je komponować z kolorem kafelków albo szafek. Ale czy nie szkoda ich do kuchni, skoro są tak piękne?

Dwukolorowe zasłony są szyte tak, że jedna z barw jest stonowana, łagodna, a druga wręcz przeciwnie – żywa i wyrazista. Przy takich zasłonach sprawdzą się właśnie drobne elementy wystroju w tym samym, intensywnym kolorze, podczas gdy duże powierzchnie harmonizują z barwą delikatną.

Piękne zasłony szyte na każdą kieszeń

Nasze wysokiej jakości dwukolorowe zasłony dostępne są w dwóch odmianach: w pierwszej jaśniejsza tkanina stanowi część górną, a ciemniejsza dolną, w drugiej – odwrotnie. To ważne, ponieważ część górna jest istotnie mniejsza i to ona odpowiadać będzie za przełamanie barwy dominującej w danym pomieszczeniu. Oczywiście więcej światła będzie wpadać przez okno przez jaśniejszą część zasłony, co też warto wziąć pod uwagę przy wyborze.

Oba rodzaje zasłon mogą być zawieszane swobodnie lub spinane kokardami. Znakomity efekt daje połączenie ich z białymi firanami. Takie połączenie oferujemy w zestawie Paula, obejmującym seledynowo-szare zasłony dwukolorowe zdobione cyrkonową taśmą z białymi firankami. Pozostawienie niezasłoniętego fragmentu okna sprawia, że ma ono wraz z zasłonami i firanami trzy części.

Z kolei seria Magnolia Cyrkonia to pięć wariantów kolorystycznych. Tu także występuje srebrna, cyrkonowa taśma, stanowiąca dodatkowe zdobienie w postaci łagodnego przejścia między barwami. Kolory zostały tak dobrane, by można było znaleźć wariant niemal do każdego wnętrza, przy czym zasłony te pasują zarówno do pomieszczeń urządzonych nowocześnie, jak i do klasycznych. Zasłony dwukolorowe Magnolia Cyrkonia można oczywiście łączyć z firankami. W ich górnej części wszyta jest marszczona taśma, by zasłona ładnie się układała. Wykonanie z materiału zasłonowego gwarantuje, że zasłony nie będą blaknąć pod wpływem oświetlenia słonecznego.

Do zawieszenia służyć mogą karnisze z żabkami, rurkowe albo haczyki.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz również: