Zasłony Welur

Zasłony w pomieszczeniu są doskonałym uzupełnieniem całej aranżacji. Sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne, ale równocześnie dają wyraz elegancji. To jednak nie tylko dodatek wnętrzarski spełniający wizualne aspekty. Jego funkcjonalność uzależniona jest również od użytego materiału. Na jaką tkaninę warto postawić i dlaczego?

​Welur - jakie ma zalety?

Welur to niezwykle miły w dotyku materiał pokryty włosiem. Nie ma problemu z utrzymaniem go w czystości. Nie jest również problematyczny jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju zagniecenia, które z pewnością nie wpływają korzystnie na wygląd naszego wnętrza. Dodatkowo dobrze prezentuje się na karniszu. Te wszystkie cechy powodują, że jest to wręcz idealny materiał na zasłony i coraz więcej osób korzysta właśnie z tego rozwiązania. Jak wiadomo zasłony narażone są na działanie promieni słonecznych co nie zawsze dobrze wpływa na niektóre tkaniny, a konkretnie na ich barwę. W przypadku weluru nie ma tego typu obaw. Kolor oraz faktura nie zmienia się nawet pod wpływem światła.

Funkcjonalność i elegancja

Decydując się na zasłony welurowe mamy do dyspozycji wiele wariantów. Możemy wybrać klasyczne zasłony w neutralnym, stonowanym odcieniu, które nadadzą przytulności i ciepła wnętrzu. Jeśli jednak chcemy uzyskać nieco bardziej ozdobny efekt zdecydujmy się na zasłony welurowe z cyrkoniami czy zasłony welurowe złote. Ten kolor zdecydowanie wpisuje się w obecne trendy. Jest to rozwiązanie ponadczasowe i jakże stylowe, a dodatkowo nadaje nietuzinkowego charakteru. Jeśli potrzebujesz niestandardowego wymiaru nie ma żadnego problemu. Dostępne są zasłony welurowe na metry, dzięki czemu dostosujesz jej wymiary do takich, jakich po prostu potrzebujesz.

Zasłony zaciemniające - idealny dodatek do sypialni

Sypialnia to miejsce naszego relaksu i wypoczynku. Jest swego rodzaju oazą, która powinna zapewniać prawidłowy sen. Aby sen był głęboki, co przekłada się na lepszą regenerację naszego organizmu, ważne jest zapewnienie po prostu odpowiedniej ciemności w sypialni. Zasłony zaciemniające to idealny dodatek nie tylko wizualny, ale zapewniający również odpowiednie warunki do spania. Nie jest konieczne już inwestowanie w rolety, choć i z nimi zasłony pięknie się prezentują po odsłonięciu okna.

Zasłony to chętnie stosowany dodatek wnętrzarski w wystroju tak naprawdę każdego pomieszczenia. Salon, sypialnia czy pokój dziecięcy - wszędzie zasłony welurowe będą prezentowały się świetnie. Mogą również posłużyć jako oprawa wyjścia na balkon czy taras. Sprawdzą się też w miejscach publicznych. Wszelkiego rodzaju biura czy hotele wykorzystują ten aspekt dla uzyskania eleganckiego wykończenia, które podbija walory wizualne i estetyczne wnętrza.wq

W ofercie naszego sklepu posiadamy również: