Łazienkowe

Wybierając kolory, sprzęty czy drobne wyposażenie do naszej łazienki, nie można zapomnieć o ręcznikach. To jeden z przedmiotów, o których nie myślimy zanadto, a jednak korzystamy na co dzień. Z tego względu, wybór właściwych ręczników jest niezwykle ważny. Ręczniki powinny pasować do reszty wystroju, ale najważniejsze jest, aby były funkcjonalne.

Idealnym rozwiązaniem tego problemu są ręczniki z mikrofibry, które posiadamy w naszej ofercie. Łączą uniwersalne i przyjemne kolory z użytecznością i niską wagą, a dzięki właściwościom mikrofibry ręczniki sprawdzą się nie tylko w domu, ale także na basenie czy siłowni.

Mikrofibra — właściwości i zastosowanie

Mikrofibra to materiał syntetyczny wykonywany z wyjątkowo cienkich włókien poliamidowych albo poliestrowych. Z racji na uniwersalność i łatwości w procesie produkcyjnym, mikrofibra sprzedawana jest w różnych kolorach lub wzorach i może charakteryzować się zróżnicowanym nacechowaniem właściwości. Wykorzystywana jest do produkcji odzieży sportowej, ręczników, ścierek czy wyposażenia przeznaczonego do czyszczenia domu.

Zalety mikrofibry:

- Uniwersalność

- Odporność na wiele czynników mechanicznych

- Niewrażliwa na promieniowanie słoneczne

- Wysoka chłonność

- Krótki czas schnięcia

- Nie wymaga prasowania

- Nadaje się do użytku zaraz po umyciu

- Łatwa w utrzymaniu czystości

- Idealna dla alergików — nie zbiera kurzu i roztoczy

- Nie zbiera wielu zabrudzeń

Jak widać, zalety tego materiału są szerokie, dzięki czemu wyroby wyprodukowane z mikrofibry powinny znaleźć miejsce w każdym domu.

Wady mikrofibry:

Na szczęście jest ich znacznie mniej niż superlatyw. Potencjalne niekorzyści mikrofibry to m.in. właściwości termiczne, które nie pozwolą na użytkowanie ubrań z niej wykonanych w trakcie zimy, nieekologiczny charakter czy nieestetyczny charakter w przypadku ubrań. Warto jednak pamiętać, że mikrofibra jest głównie używana w przedmiotach z segmentu wyposażenia domu lub bardzo sprecyzowanej odzieży (np. sportowej), dlatego trudno o uświadczenie ubrań wykonanych z tego materiału przeznaczonych na co dzień.

Ręczniki do łazienki i nie tylko

Ręczniki szybkoschnące z mikrofibry, które oferujemy, są idealne dla każdego, kto szuka użytecznego ręcznika do swojej łazienki, na wakacje czy do wyjścia na basen lub siłownię. Mogą z powodzeniem służyć jako ręczniki kąpielowe stosowane na co dzień. Te dostępne w naszej ofercie zrobione są z wielu uniwersalnych kolorów, dlatego każdy klient powinien znaleźć właściwy ręcznik dla siebie. Produkty charakteryzują się także małą wagą, więc nie będzie problemu z zabraniem ich w podróż. Właściwości mikrofibry zwiększają zaś spektrum możliwości i cech ręczników, czyniąc z nich idealny wybór do użytku na co dzień i nie tylko.