Ręcznik Mikrofibra

Z każdym rokiem ręczniki z mikrofibry zyskują na coraz większej popularności wśród klientów, podbijając poniekąd rynek tekstylny. Nic w tym dziwnego, ponieważ mają wyjątkowe właściwości, które pozwalają wyróżnić się na tle innych tego typu produktów.

Fenomen i zalety ręczników z mikrofibry

Dużą popularność prezentowane tekstylia zawdzięczają materiałowi wykorzystanemu do ich produkcji. Otóż mikrofibra, dzięki temu, że na całej powierzchni posiada mikropory tzw. kapilary, świetnie chłonie wodę, której nadmiar można szybko usunąć na skutek wykręcenia. Podczas wspomnianej czynności mamy możliwość pozbycia się nawet do 90% nagromadzonej wody. Stąd też przez niektórych ręcznik z mikrofibry określany jest mianem szybkoschnącego produktu tekstylnego. Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie sięgają po niego osoby aktywne, którym zależy przede wszystkim na dużej chłonności stosowanego ręcznika, zwłaszcza że będąc stosunkowo mokrym, pozwala na wytarcie ludzkiego ciała do sucha.

Posiadane właściwości sprawiają, że ręczniki z mikrofibry coraz częściej zaczynają wypierać klasyczne ręczniki frotte. Duży wpływ na wspomnianą kwestię ma fakt, że dzięki wykorzystanemu materiałowi mamy do czynienia z o wiele lżejszymi tekstyliami, które po zwinięciu nie zajmują wiele miejsca, dzięki czemu mieszczą się w torbie podróżnej lub plecaku. Czyni je to produktami idealnymi na podróż.

Ponadto każdy ręcznik z miękkiej mikrofibry jest nie tylko przyjemny w dotyku, ale także bardzo wytrzymały, dlatego też z powodzeniem można go zabrać również na plaże bądź basen. Dodatkowo występują w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów, co pozwala na idealne dopasowanie produktu do konkretnych potrzeb.

Dlaczego warto je posiadać?

Jak wspomniano wyżej ręczniki z mikrofibry to tekstylia szybkoschnące, które doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji, również w podróży, na basenie lub na plaży. Ze względu na posiadane właściwości:

  1. wyróżniają się wysokim komfortem użytkowania,

  2. dopasowują się do ciała, skutecznie wchłaniając wodę,

  3. zapewniają skórze oddech,

  4. dobrze trzymają ciepło,

  5. stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku alergików, ponieważ nie przyczyniają się do powstawania na skórze żadnych podrażnień lub uczuleń,

  6. z powodzeniem mogą być stosowane zarówno w przypadku małych dzieci, jak i niemowląt.

Jak dbać o ręczniki z mikrofibry?

Nieodpowiednia pielęgnacja ręcznika z mikrofibry może doprowadzić do utraty jego wyjątkowych właściwości. Dlatego też należy ściśle przestrzegać zalecenia producenta, zwłaszcza te dotyczące temperatury wody, w której ręcznik jest prany. W większości przypadków wspomniany parametr nie powinien przekraczać 50 stopni Celsjusza. Dodatkowo warto, jest zadbać o delikatne środki piorące, przez co nie ma mowy o stosowaniu żadnych środków zmiękczających lub wybielaczy. Spowodowane jest to negatywnym wpływem na mikrowłókna.