Blog - co nowego?

0 Komentarze
144 wyświetlenia
News

Firanki to bardzo elegancki element aranżacyjny okna. Nadają wnętrzu ciepła, przytulności i sprawiają, że jest ono wyjątkowo klimatyczne. Poza walorami estetycznymi cechują się także bardzo praktycznym zastosowaniem.

0 Komentarze
210 wyświetlenia
News

Bez wątpienia dekoracja okien w salonie jest bardzo istotna dla całej jego prezencji. Sprawiają one, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne, a aranżacja kompletna. Niemniej jednak należy dobrać odpowiednie firany tak, aby całość ze sobą współgrała. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem, z którego dowiesz się jak dobrać firanki do salonu, tak pomieszczenie wyglądało zjawiskowo.

0 Komentarze
161 wyświetlenia
News

Firanki wciąż pozostają ważnym elementem wystroju naszych wnętrz. Nadają one pomieszczeniom przytulność, lekkość i niezwykły styl. Choć alternatywą dla tych tkanin są dziś najczęściej rolety lub plisy, to jednak wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić wnętrza bez firanek. Aby prezentowały się one w pełni okazale, należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację, która pozwoli zachować ich świeżość i śnieżnobiały wygląd.

Jak powiesić firanki bez karnisza?
0 Komentarze
358 wyświetlenia
News

Delikatne firanki, nawet bez towarzystwa zasłon, są w stanie dodać każdemu wnętrzu wrażenia przytulności i lekkości. W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach często rezygnuje się z typowych firan i zasłon na rzecz samych firanek o ciekawym kolorze, nieco grubszej strukturze lub intrygującym wzorze. Stanowią one fantastyczny element ozdobny salonu czy sypialni. A jak powiesić firanki bez karnisza?

Jak mierzyć zasłony?
0 Komentarze
292 wyświetlenia
News

W dzisiejszych czasach zasłony są niemalże obowiązkowym elementem aranżacji okna. Ich podstawową funkcją jest blokowanie nadmiaru promieni słonecznych w dzień. Wieczorem natomiast skutecznie odgradzają mieszkańców od padającego z ulicy światła.

Jakie firanki do małych okien wybrać?
0 Komentarze
628 wyświetlenia
News

Pomieszczenia takie jak kuchnia, łazienka czy nawet pokój dziecięcy często wyposażone są w stosunkowo małe okna. Znalezienie odpowiednich zasłon do tych okien czasami nie jest takie proste. W takim przypadku mało światła wchodzi do pokoju, często nie chcemy ograniczać światła zasłonami.

Jak prać firanki?
0 Komentarze
911 wyświetlenia
News

Pranie firanek to jeden z obowiązków, który co jakiś czas należy wykonać, aby cieszyć się piękną i przede wszystkim czystą oprawą okien czy drzwi balkonowych. Zwłaszcza jeśli chodzi o pranie białych tkanin proces ten jest bardzo istotny, bo jak wiemy utrzymać śnieżnobiały kolor nie jest wcale tak łatwo. Jak więc przygotować się do prania firan? Robić to w pralce czy postawić na pranie ręczne?

Jaki materiał na zasłony wybrać ?
938 wyświetlenia
News

Wybierając zasłony, wielu z nas kieruje się głównie względami estetycznymi. Równie ważny powinien być jednak dla nas materiał, z jakiego firanka została wykonana. Które z tkanin warto polecić? Przede wszystkim należy zastanowić się, czego od zasłon oczekujemy. Czy mają one zaciemniać pomieszczenie, czy może wpuszczać do niego więcej światła? Czy mają posiadać zagniecenia, czy może powinny być gładkie?