Blog - co nowego?

0 Komentarze
30 wyświetlenia
News

Przytulna atmosfera w domu zależy od wielu czynników, między innymi takich jak ciekawe dodatki i tekstyliów. Pokój wygląda na dopracowany w chwili, kiedy połączenie zasłon i firan, ich kolor i styl zostaną dobrane prawidłowo i ze smakiem. Aby uniknąć błędów podczas dekorowania okien, skorzystaj z prostych wskazówek projektowych.

0 Komentarze
44 wyświetlenia
News

Nakrywając stół, na ogół bierzemy pod uwagę kolor obrusu i jego wzór. Długość i szerokość często pozostawiamy przypadkowi, układamy taki obrus, jaki akurat mamy. Tymczasem to, ile obrus zwisa ze stołu, wbrew pozorom ma znaczenie. Im bliżej podłogi wisi obrus, tym bardziej formalna będzie atmosfera w Twojej jadalni. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy masz duży okrągły stół z krzesłami upchniętymi blisko siebie. Jeśli masz prostokątny stół z krzesłami wysuniętymi daleko od siebie, ten czynnik jest mniej ważny. Możesz również rozważyć, czy Twoi goście siedzą, czy stoją, decydując o tym, ile obrusu powinno nad nim wisieć. Jeśli siedzą na stojąco, mogą z łatwością przysunąć swoje krzesło bliżej stołu, nie zakłócając przy tym posiłku - nie ma więc znaczenia, jak duża część obrusu będzie widoczna!

0 Komentarze
46 wyświetlenia
News

Zasłony, jeżeli są odpowiednio dobrane, mogą być nie tylko estetycznym, ale również funkcjonalnym rozwiązaniem w pomieszczeniu. Wbrew pozorom, ich wybór nie jest tak prosty, jakby się mogło wydawać, a podejmując decyzję o zakupie zasłony, należy mieć na względzie przede wszystkim długość oraz wysokość pomieszczenia, a także sposób mocowania. Mając na względzie wszystkie istotne kryteria, możliwy jest wybór najlepszych zasłon, które nie tylko dobrze spełnią swoją funkcję, ale przede wszystkim sprawia, że wnętrze będzie estetyczniejsze.

0 Komentarze
108 wyświetlenia
News

Firanki od lat wiszą w naszych oknach, idealnie komponując się z żaluzjami, roletami czy plisami. Nie warto z nich rezygnować, gdyż zapewniają nam prywatność oraz budują ciepłą, domową atmosferę. Nawet w klasycznie urządzonych salonach z pewnością znajdzie się dla nich miejsce.

0 Komentarze
195 wyświetlenia
News

Zasłony są integralną częścią aranżacji wnętrza. Przede wszystkim powinny pasować kolorystycznie do wystroju. Nie sprawia to większego problemu, jeśli ściany pomalowane są w standardową biel. Cechuje się ona uniwersalnością i ładnie komponuje się z każdą barwą. Nieco trudniej dobrać jest zasłony do ścian zielonych, beżowych, szarych bądź kremowych. Podpowiadamy więc, jak to zrobić.

0 Komentarze
190 wyświetlenia
News

Aby zamontować karnisz, wcale nie trzeba wzywać fachowa. Z powodzeniem można zrobić to samemu. Trzeba się jednak do tego zadania odpowiednio przygotować, przede wszystkim poprzez skomplementowanie potrzebnych narzędzi. Jak dokładnie wygląda prawidłowy montaż karniszy?

0 Komentarze
221 wyświetlenia
News

Montaż zasłon na tarasie w domach i mieszkaniach jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dekoracyjnym. W zależności od typu zasłon (w tym różnych kategorii zewnętrznych i wewnętrznych osłon okien balkonowych i tarasowych montowanych na świeżym powietrzu) stosowane są różne metody montażu.

0 Komentarze
890 wyświetlenia
News

Firanki to bardzo elegancki element aranżacyjny okna. Nadają wnętrzu ciepła, przytulności i sprawiają, że jest ono wyjątkowo klimatyczne. Poza walorami estetycznymi cechują się także bardzo praktycznym zastosowaniem.

0 Komentarze
976 wyświetlenia
News

Bez wątpienia dekoracja okien w salonie jest bardzo istotna dla całej jego prezencji. Sprawiają one, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne, a aranżacja kompletna. Niemniej jednak należy dobrać odpowiednie firany tak, aby całość ze sobą współgrała. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem, z którego dowiesz się jak dobrać firanki do salonu, tak pomieszczenie wyglądało zjawiskowo.

0 Komentarze
278 wyświetlenia
News

Firanki wciąż pozostają ważnym elementem wystroju naszych wnętrz. Nadają one pomieszczeniom przytulność, lekkość i niezwykły styl. Choć alternatywą dla tych tkanin są dziś najczęściej rolety lub plisy, to jednak wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić wnętrza bez firanek. Aby prezentowały się one w pełni okazale, należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację, która pozwoli zachować ich świeżość i śnieżnobiały wygląd.