Jakie zasłony wybrać na taras?

Spędzanie czasu na tarasie bez wątpienia jest przyjemną formą relaksu, wyciszenia i zebrania sił do dalszej aktywnej pracy. Czasem jednak wiatr i promienie słoneczne psują przyjemność wypoczynku. Na szczęście jest na to rozwiązanie - warto sięgnąć po zasłony tarasowe. Tylko jakie wybrać, aby nie tylko były użyteczne, ale również bardzo dobrze się prezentowały?

O czym należy pamiętać, wybierając tarasowe zasłony?

Wybierając zasłony na taras, należy kierować się przede wszystkim warunkami panującymi w danym miejscu. Co to oznacza? Warto mieć na uwadze przede wszystkim poziom nasłonecznienia, narażenie zasłon na deszcz i wiatr oraz to, czy mają one pełnić funkcję ochronną przed wzrokiem sąsiadów, czy przechodniów.

Jaki kolor zasłon na taras wybrać?

Materiały zawieszone w oknie wraz z biegiem czasu i dużym natężeniu słońca prędzej czy później zaczną blaknąć. Jakie zatem zasłony ogrodowe na taras wybrać? W takim przypadku najlepiej będą się sprawdzały jasne kolory (biel, beż, naturalny, écru, jasne szarości). Dlaczego taka kolorystyka jest najlepszym wyborem? Takie kolory doskonale będą pasowały do każdej aranżacji tarasu, dodadzą jej lekkości i wzbudzą przyjemne skojarzenia z wakacjami. Dodatkowo w przeciwieństwie do ciemnej kolorystyki jasne barwy nie będą blakły pod wpływem promieniowania słonecznego.

Najlepsza gramatura na zasłony tarasowe

W przypadku zasłon na taras poza kolorystyką istotne znaczenie ma również gramatura tkaniny. Ten parametr zależny jest to tego, czy zasłona ma całkowicie ograniczyć wpadanie promieni słonecznych na taras, czy jedynie zmniejszyć ich intensywność. W tym przypadku wystarczą zasłony o niskiej grubości i luźnym splocie. Jeżeli jednak konieczne będzie całkowite osłonięcie tarasu przed słońcem, należy sięgać po zasłony grube i o gęstym splocie. Warto pamiętać o tym, że lekkie tkaniny będą wymagały dodatkowego zabezpieczenia przed podmuchami wiatru - w tym celu warto sięgać po specjalne obciążenia np. w postaci ołowianych sztabek czy specjalnych kieszonek (te przed praniem można opróżniać).

Odpowiednie zabezpieczenie zasłon tarasowych

Skoro już wiadomo, jakie zasłony na taras wybrać, warto też wiedzieć, w jaki sposób należy postępować, by prezentowały się one bardzo ładnie, a przy tym służyły możliwie jak najdłużej. Wybór dodatków do mocowania zasłon do elementów konstrukcyjnych tarasu jest całkiem spory, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Zasłony ogrodowe do tarasu muszą być odpowiednio zabezpieczone - to gwarancja ich użyteczności i trwałości.

Podziel się tym postem

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili