Chwosty do zasłon

Chwosty do firan to lekkie o romantycznym charakterze ozdoby, które ze względu na dużą różnorodność można idealnie dopasować do każdego wnętrza. Te niezwykle ozdobne, a zarazem praktyczne dodatki w postaci upięć do firan i zasłon, pozwolą dodać niejednej aranżacji odrobinę elegancji. To właśnie dzięki nim zadbamy nie tylko o pięknie udekorowane okna, ale także dodamy lekkości ciężkim i dość mięsistym zasłonom, które mogą całą aranżację nieco przytłoczyć.

Upięcie okiennych dekoracji za pomocą chwostów, stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu mamy możliwość uzyskania oryginalnego wyglądu niejednego pomieszczenia. To właśnie dzięki nim nawet najbardziej minimalistyczna firanka, którą zdecydowaliśmy się zawiesić w oknie, w mgnieniu oka nabierze wyjątkowego charakteru. Chwosty ozdobne są bardzo prostym, a zarazem również tanim sposobem na odmienienie pomieszczenia, tym bardziej że liczba ich zastosowań jest niemal nieograniczona. Z powodzeniem można je również wykorzystać w przypadku starych, dobrze znanych i od lat stosowanych firan, które dzięki przewiązaniu ich w ciekawy sposób za pomocą ozdobnych chwostów, odmienią swój wygląd. Dodatkowo poprzez zastosowanie wspomnianych dodatków, mamy możliwość zadbania o delikatne wpadanie promieni słonecznych do wnętrza pomieszczenia.

Chwosty do firan i zasłon – na co warto zwrócić uwagę podczas ich wybieania?

Na rynku mamy do czynienia z bardzo szeroką gamą chwostów do firan i zasłon, które występują w wielu kolorach i rozmiarach, które zostały wykonane w różny sposób np. z wykorzystaniem ozdobnych frędzli. Tak naprawdę duża różnorodność chwostów sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie, który idealnie dopasuje do swojego wnętrza. Dzięki temu nie będzie zachodziła konieczność zmieniania wszystkich, dotychczas zastosowanych dodatków.

Najważniejszą kwestią, na którą w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania opisywanych elementów ozdobnych, jest ich kolor. W tym przypadku możemy liczyć zarówno na te naturalne, jak i nieco bardziej ekstrawaganckie barwy. Oczywiście niemniej ważny jest także rozmiar chwostów, ponieważ zdecydowanie się na zbyt dużą ozdobę może całkowicie przytłoczyć aranżację, czyniąc ją tym samym nieco komiczną. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na styl i charakter wnętrza, w którym chcemy je umieścić. Klasyczne chwosty do zasłon doskonale sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych i skandynawskich. Z kolei dodatki wyposażone w kryształki, będą stanowiły doskonałe uzupełnienie wnętrz zaaranżowanych w stylu nowoczesnym i glamour.