News

0 Komentarze
72 wyświetlenia

Firanki od lat wiszą w naszych oknach, idealnie komponując się z żaluzjami, roletami czy plisami. Nie warto z nich rezygnować, gdyż zapewniają nam prywatność oraz budują ciepłą, domową atmosferę. Nawet w klasycznie urządzonych salonach z pewnością znajdzie się dla nich miejsce.

0 Komentarze
151 wyświetlenia

Zasłony są integralną częścią aranżacji wnętrza. Przede wszystkim powinny pasować kolorystycznie do wystroju. Nie sprawia to większego problemu, jeśli ściany pomalowane są w standardową biel. Cechuje się ona uniwersalnością i ładnie komponuje się z każdą barwą. Nieco trudniej dobrać jest zasłony do ścian zielonych, beżowych, szarych bądź kremowych. Podpowiadamy więc, jak to zrobić.

0 Komentarze
169 wyświetlenia

Aby zamontować karnisz, wcale nie trzeba wzywać fachowa. Z powodzeniem można zrobić to samemu. Trzeba się jednak do tego zadania odpowiednio przygotować, przede wszystkim poprzez skomplementowanie potrzebnych narzędzi. Jak dokładnie wygląda prawidłowy montaż karniszy?

0 Komentarze
193 wyświetlenia

Montaż zasłon na tarasie w domach i mieszkaniach jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dekoracyjnym. W zależności od typu zasłon (w tym różnych kategorii zewnętrznych i wewnętrznych osłon okien balkonowych i tarasowych montowanych na świeżym powietrzu) stosowane są różne metody montażu.

0 Komentarze
855 wyświetlenia

Firanki to bardzo elegancki element aranżacyjny okna. Nadają wnętrzu ciepła, przytulności i sprawiają, że jest ono wyjątkowo klimatyczne. Poza walorami estetycznymi cechują się także bardzo praktycznym zastosowaniem.

0 Komentarze
942 wyświetlenia

Bez wątpienia dekoracja okien w salonie jest bardzo istotna dla całej jego prezencji. Sprawiają one, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne, a aranżacja kompletna. Niemniej jednak należy dobrać odpowiednie firany tak, aby całość ze sobą współgrała. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem, z którego dowiesz się jak dobrać firanki do salonu, tak pomieszczenie wyglądało zjawiskowo.

0 Komentarze
257 wyświetlenia

Firanki wciąż pozostają ważnym elementem wystroju naszych wnętrz. Nadają one pomieszczeniom przytulność, lekkość i niezwykły styl. Choć alternatywą dla tych tkanin są dziś najczęściej rolety lub plisy, to jednak wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić wnętrza bez firanek. Aby prezentowały się one w pełni okazale, należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację, która pozwoli zachować ich świeżość i śnieżnobiały wygląd.

Jak powiesić firanki bez karnisza?
0 Komentarze
604 wyświetlenia

Delikatne firanki, nawet bez towarzystwa zasłon, są w stanie dodać każdemu wnętrzu wrażenia przytulności i lekkości. W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach często rezygnuje się z typowych firan i zasłon na rzecz samych firanek o ciekawym kolorze, nieco grubszej strukturze lub intrygującym wzorze. Stanowią one fantastyczny element ozdobny salonu czy sypialni. A jak powiesić firanki bez karnisza?

Jak mierzyć zasłony?
0 Komentarze
490 wyświetlenia

W dzisiejszych czasach zasłony są niemalże obowiązkowym elementem aranżacji okna. Ich podstawową funkcją jest blokowanie nadmiaru promieni słonecznych w dzień. Wieczorem natomiast skutecznie odgradzają mieszkańców od padającego z ulicy światła.

Jakie firanki do małych okien wybrać?
0 Komentarze
1685 wyświetlenia

Pomieszczenia takie jak kuchnia, łazienka czy nawet pokój dziecięcy często wyposażone są w stosunkowo małe okna. Znalezienie odpowiednich zasłon do tych okien czasami nie jest takie proste. W takim przypadku mało światła wchodzi do pokoju, często nie chcemy ograniczać światła zasłonami.