News

Jakie zasłony wybrać na taras?
0 Komentarze
144 wyświetlenia

Spędzanie czasu na tarasie bez wątpienia jest przyjemną formą relaksu, wyciszenia i zebrania sił do dalszej aktywnej pracy. Czasem jednak wiatr i promienie słoneczne psują przyjemność wypoczynku. Na szczęście jest na to rozwiązanie - warto sięgnąć po zasłony tarasowe. Tylko jakie wybrać, aby nie tylko były użyteczne, ale również bardzo dobrze się prezentowały?

Czym się kierować przy wyborze firanki do pokoju dziecka?
0 Komentarze
130 wyświetlenia

Każde wnętrze, czy to pokój dziecka, czy sypialnia rodziców nabierze uroku i charakteru dopiero wtedy, gdy zostaną w nim zastosowane odpowiednie dodatki. Jednym z nich są firmany, będące bardzo ważnym elementem pełniącym nie tylko rolę praktyczną, ale i dekoracyjną. Jakie firanki do pokoju dziecka warto wybrać?

Jakie zasłony wybrać do altany ogrodowej?
0 Komentarze
296 wyświetlenia

Altana ogrodowa to miejsce, gdzie można wypocząć i cieszyć się czasem na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę. Aby jeszcze bardziej poprawić komfort użytkowania altany, warto pomyśleć o zasłonach, które ochronią przed słońcem, wiatrem i nadmiernym deszczem.

Jak dobrać długość karnisza?
0 Komentarze
107 wyświetlenia

Odpowiednio dopasowane dekoracje okienne, które będą właściwie dobrane do charakteru pomieszczenia, jego kolorystyki czy stylu aranżacji, mogą zdecydowanie odmienić wygląd okna. Na efekt aranżacji ma wpływ wiele detali, które składają się na idealną całość. Bardzo ważne są wzór, krój, kolor oraz długość firanek i zasłon, ale równie istotny jest wygląd karnisza. Niepasujący może niekorzystnie wpłynąć na finalny wygląd okna, z kolei dobrze dopasowany - uwydatnić walory wizualne. Jak dobrać karnisz do szerokości okna, aby prezentowało się ono estetycznie, a całość zachwycała funkcjonalnością?

Czym się różni firana a zasłona?
0 Komentarze
197 wyświetlenia

Trudno wyobrazić sobie duże pomieszczenie z oknem, w którym nie ma firan i zasłon. Obydwa elementy pokojowej aranżacji stanowią razem idealne, a zarazem klasyczne połączenie. Czym różnią się one od siebie? Czym charakteryzuje się firana, a czym zasłona i jakie jest ich przeznaczenie?

Jak łączyć firany z zasłonami?
0 Komentarze
188 wyświetlenia

Przytulna atmosfera w domu zależy od wielu czynników, między innymi takich jak ciekawe dodatki i tekstyliów. Pokój wygląda na dopracowany w chwili, kiedy połączenie zasłon i firan, ich kolor i styl zostaną dobrane prawidłowo i ze smakiem. Aby uniknąć błędów podczas dekorowania okien, skorzystaj z prostych wskazówek projektowych.

Jak dopasować obrus do stołu?
0 Komentarze
155 wyświetlenia

Nakrywając stół, na ogół bierzemy pod uwagę kolor obrusu i jego wzór. Długość i szerokość często pozostawiamy przypadkowi, układamy taki obrus, jaki akurat mamy. Tymczasem to, ile obrus zwisa ze stołu, wbrew pozorom ma znaczenie. Im bliżej podłogi wisi obrus, tym bardziej formalna będzie atmosfera w Twojej jadalni. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy masz duży okrągły stół z krzesłami upchniętymi blisko siebie. Jeśli masz prostokątny stół z krzesłami wysuniętymi daleko od siebie, ten czynnik jest mniej ważny. Możesz również rozważyć, czy Twoi goście siedzą, czy stoją, decydując o tym, ile obrusu powinno nad nim wisieć. Jeśli siedzą na stojąco, mogą z łatwością przysunąć swoje krzesło bliżej stołu, nie zakłócając przy tym posiłku - nie ma więc znaczenia, jak duża część obrusu będzie widoczna!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zasłon?
0 Komentarze
150 wyświetlenia

Zasłony, jeżeli są odpowiednio dobrane, mogą być nie tylko estetycznym, ale również funkcjonalnym rozwiązaniem w pomieszczeniu. Wbrew pozorom, ich wybór nie jest tak prosty, jakby się mogło wydawać, a podejmując decyzję o zakupie zasłony, należy mieć na względzie przede wszystkim długość oraz wysokość pomieszczenia, a także sposób mocowania. Mając na względzie wszystkie istotne kryteria, możliwy jest wybór najlepszych zasłon, które nie tylko dobrze spełnią swoją funkcję, ale przede wszystkim sprawia, że wnętrze będzie estetyczniejsze.

Jakie firanki do klasycznego salonu?
0 Komentarze
277 wyświetlenia

Firanki od lat wiszą w naszych oknach, idealnie komponując się z żaluzjami, roletami czy plisami. Nie warto z nich rezygnować, gdyż zapewniają nam prywatność oraz budują ciepłą, domową atmosferę. Nawet w klasycznie urządzonych salonach z pewnością znajdzie się dla nich miejsce.

Jak dobrać zasłony do koloru ścian?
0 Komentarze
570 wyświetlenia

Zasłony są integralną częścią aranżacji wnętrza. Przede wszystkim powinny pasować kolorystycznie do wystroju. Nie sprawia to większego problemu, jeśli ściany pomalowane są w standardową biel. Cechuje się ona uniwersalnością i ładnie komponuje się z każdą barwą. Nieco trudniej dobrać jest zasłony do ścian zielonych, beżowych, szarych bądź kremowych. Podpowiadamy więc, jak to zrobić.